Güncel Haberler

Koç Sekizkök, Daçka Galibiyetinin Ardından Konuştu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 3. hafta mücadelesinde Anadolu Efes konuk ettiği Darüşşafaka’yı 88-78’lik skorla yenmişti.

Anadolu Efes‘in tecrübeli koçu Ataman ilk yarının son kısmında ikinci teknik faulle diskalifiye olduğu için maçın kalan kısmında takımında başında yer alan yardımcı koç Yakup Sekizkök maç sonrası görüşlerini paylaşan isimdi ve şu ifadeleri kullandı:

Sert bir maç oldu. Bunu bekliyorduk. Türkiye ligi çok zor, çok rekabetçi bir lig. İçeride, dışarıda her maç önemli. Hem kazanmak için önemli, hem de Euroleague’de bu hafta çift maç haftası olduğu için haftasonunu moralli geçmek açısından önemliydi. İlk yarı istediğimiz organizasyonu sahaya yansıtamadık. İlk beş dakikadan sonra konsantrasyonumuzu biraz kaybettik, ikinci yarı ritmimizi yeniden yakaladık. Beaubois’nın çok önemli bir hücum performansı var ama takım olarak yaptığımız savunma bize galibiyeti getirdi. İlk yarı 43 sayı yemiştik, ikinci yarı bunu istediğimiz sayılara indirebildik. İnşallah ilerleyen haftalarda devam edeceğiz. Darüşşafaka’ya da başarılar diliyorum.

Anadolu Efes SK

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

BSL’nin 16. Takımı Mersin BBSK Oldu!

Türkiye Sigorta Basketbol Ligi final serisi 4. maçında Mersin BBSK konuk ettiği Sigortam.net‘i 83-72’lik skorla …