Güncel Haberler

TBF Başkanı Türkoğlu, TotalEnergies Sponsorluk Töreninde Konuştu

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Türkiye’nin lider akaryakıt şirketlerinden TotalEnergies İstasyonları Türkiye arasındaki sponsorluk anlaşması yenilendi. Bu anlaşmayla birlikte TotalEnergies İstasyonları, Basketbol Milli Takımlarının ana sponsoru olarak 3 yıl daha Türk basketboluna desteğini sürdürecek.

İmza törenine Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, OYAK Enerji Sektörü Grup Başkanı Yüksel Yılmaz, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF yöneticileri, TotalEnergies İstasyonları yöneticileri, A Erkek Milli ve A Kadın Milli Takımlarımızın kaptanları ve basın mensupları katıldı.

İmza töreninde konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu şu ifadeleri kullandı:

18 Yaş Altı Erkek Milli Takımımızın Avrupa ikinciliği ile basketbolu konuştuğumuz güzel bir yazın ardından yine basketbol heyecanını her yerde yaşamaya devam edeceğimiz bir döneme giriyoruz. Önce erkeklerde Dünya Kupası eleme maçları oynayacağız, sorasında ise Avrupa Şampiyonası’nda madalya mücadelesi vereceğiz. Hepimiz heyecanlıyız. Perşembe günü Letonya’da bir karşılaşmamız olacak. Pazar günü de şu an içinde bulunduğumuz Sinan Erdem Spor Salonu’nda Sırbistan ile önemli bir maça çıkacağız. A Kadın Milli Takımımız da ilk iki maçını kazanarak güzel bir başlangıç yaptığı Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Kasım ve Şubat aylarında kritik maçlar oynayacak. Gerek sporcularımıza gerek de teknik ve idari yöneticilerimize inancımız tam. Tüm Türkiye’nin de onları gönülden destekleyeceğine eminiz. En büyük arzumuz kazanacağımız nice zaferlerle ülkemizi gururlandırmak olacaktır.

Hepinizin bildiği gibi milli formayı taşımak bir onur ve milli bir sorumluluktur. Bu formayı taşıyan hem kadın hem de erkek sporcularımız bu bilincin fazlasıyla farkında olarak gerekli mücadeleyi sergilemekten asla çekinmezler. Ellerinden geleni fazlasıyla sahaya yansıtır, taşıdıkları Ay-yıldızlı formanın hakkını vermeye gayret gösterirler. Aynı şekilde millilerimizi destekleyen markalar da bizim bu yolda en değerli yol arkadaşımız olmaktadır. Milli formamızın değerli sponsorlarından TotalEnergies İstasyonları ile 2019 yılında başlayan anlaşmamızı yeniliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sponsorluk anlaşmalarımızı sadece maddi bir destek olarak görmüyor, tüm ülkeyi saran kocaman bir ailenin sırtımızda güvenini ve desteğini hissediyoruz.

TotalEnergies İstasyonları geçirdiği dönüşüm ve yeni yaklaşımıyla, temiz enerji ve sürdürülebilirlik alanında öncü bir kurum olmuştur. Türk basketboluna duydukları güven ve spora destekleri; sektöründe öncü olmanın yanında örnek bir kuruluş olduğunun da ispatıdır. Basketbolun birleştirici gücü, olumlu enerjisi, rekabet azmiyle birlikte; TotalEnergies’in sürekli gelişen, yenilikçi ve sürdürülebilir vizyonu her iki markanın gücüne güç katacaktır. Bu anlaşmanın devamı hususunda emek veren tüm yönetici arkadaşlarımıza ve burada şahsen bizimle olup bu birlikteliği kutlayan OYAK Enerji Sektörü Grup Başkanı Sayın Yüksel Yılmaz’a ve TotalEnergies Genel Müdürü Sayın Tolga Işıltan‘a teşekkür ediyor, TotalEnergies İstasyonlarına aramıza hoş geldiniz diyorum.

Türkiye Basketbol Federasyonu

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Berke ve Furkan Sakatlıkları Nedeniyle Milli Takım Kadrosundan Çıkarıldı

2024 Paris Olimpiyatları ön eleme turnuvasına hazırlanan A Milli Takımımız‘da aday kadro 15 oyuncuya düştü. …