Sırbistan’ın Yıldız Uzunu Milutinov, EuroBasket Öncesi Açıklamalarda Bulundu

2022 FIBA EuroBasket‘in güçlü ülkelerinden biri olan Sırbistan‘ın yıldız uzunu Nikola Milutinov, hazırlık dönemi öncesi açıklamalarda bulundu.

Milli takıma 3 yıllık aranın ardından geri dönen Milutinov, ülkesini temsil etmekten çok mutlu olduğunu söyledi:

Kendimi harika hissediyorum. Sağlıklıyım, her şey yolunda ve Sırp milli takımının bir parçası olmaktan, bu takımda oynama fırsatı bulmaktan, bu teknik ekiple birlikte çalışabildiğim için çok mutluyum. Oynayacağımız karşılaşmaları sabırsızlıkla bekliyoruz. İlk antrenmanlar bitti, şimdi Stara Pazova’da çalışıyoruz ve antrenman için olağanüstü çalışma koşullarına sahip. İhtiyacımız olan her şey tek bir yerde. Antrenmanlarımızı yapıyoruz ve takımın uyumu için çalışıyoruz. Beraber takılıyoruz ve gerçekten zevk alıyoruz

Telesport

Sırbistan, EuroBasket 2022 hazırlıkları kapsamında 25 Ağustos’ta Belgrad’da Yunanistan, 28 Ağustos’ta ise Milli Takımımız ile İstanbul’da hazırlık maçında karşılaşacak.

Milutinov bu karşılaşmalara da değindi ve, “Türkiye ve Yunanistan iki zorlu rakip. Herkes tam gücünde olacaktır. Yunanistan hakkında çok şey söyleyebiliriz. Giannis Antetokounmpo önderliğinde bizim için kolay bir rakip olmayacaklar. Ancak bizim de bir kadro kalitemiz var. Salonda seyircilerimizin önünde güzel bir maç olacaktır. Taraftarlarımızı gelip bizi desteklemeye davet ediyorum. Sonrasında da Türkiye maçı bizi bekliyor” ifadelerini kullandı.

EuroBasket 2022’de Sırbistan D Grubu’nda Hollanda, Finlandiya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve İsrail ile kozlarını paylaşacak.

Kaynak: Telesport & Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.