Güncel Haberler

RESMİ: Bursaspor’un Rakiplerinden Brescia, Yeni Uzunu Odiase’yi Açıkladı

7DAYS EuroCup‘da temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor ile aynı grupta yer alan İtalya Lega Basket Serie A ekibi Brescia yeni uzununu açıkladı.

İtalyan ekibinden yapılan açıklamaya göre geçen sezon Oldenburg forması ile izlediğimiz Tai Odiase ile gelecek sezon için anlaşma sağladılar.

2.06 metre boyunda olan 26 yaşındaki Amerikalı uzun, BBL’de 30 maçta ortalama 23.7 dakika süre alırken 10.0 sayı, 5.5 ribaund, 1.4 blok ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 6 maçta ortalama 25.3 dakika sahada kalırken 15.8 sayı, 4.2 ribaund, 1.0 blok ile katkı vermişti.

Illinois çıkışlı olan Odiase sonrasında profesyonel kariyerine İspanya’da Tenerife forması ile başlamıştı. Ardından Yunanistan’da Lavrio ve Almanya’da Gottingen formalarını terletmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Valencia, Kaba ile Yollarını Ayırdı

Önümüzdeki sezon BKT EuroCup‘da izleyeceğimiz Valencia, koç Martinez’in gelişiyle kadrosunu yenilemeye devam ediyor. İspanya Liga …