Eksik Karadağ, Fransa’ya İlk Yenilgisini Tattırdı!

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemleri E grubu 5. maçında Dubljevic ve Cobbs’dan yoksun olan Karadağ, konuk ettiği grubun namağlup takımı Fransa‘yı son nefeste 70-69’luk skorla yenmeyi başardı. Okobo, Fransa adına maç topunu kullanamadı.

Fransa zaten gruptan çıkmayı garantilemişti, sadece üst tura bir galibiyet daha az taşımış olacaklar. Karadağ ise Portekiz’in Macaristan’a yenilmesiyle bu galibiyetle beraber derecesini 3-2 yaptı ve ikinci tur biletini Fransa ve Macaristan ile beraber kapmış oldu.

İki tecrübeli isim Dubljevic ve Cobbs’dan yoksun olan ev sahibinde. Nemanja Radovic 15 sayı, 3 ribaund ile en skorer isim olurken, yeni devşirme Jonah Radebaugh 12 sayı, 6 ribaund, Vladimir Mihailovic 11 sayı, 6 ribaund, 4 asist ve Nikola Ivanovic 10 sayı, 2 ribaund, 5 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Misafir takımda ise Vincent Poirier 18 sayı, 12 ribaund ile öne çıkarken, Theo Maledon 16 sayı, 4 ribaund, 3 asist, 3 top çalma, Mam Jaiteh 12 sayı, 3 ribaund ve maç topundan faydalanamayan Elie Okobo 14 sayı, 7-10 2sayı, 4 ribaund, 2 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.