Güncel Haberler

Koç Itoudis’in İlk Maçında Yunanistan, Britanya’yı Farklı Geçti (Olaseni 10+8)

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri B grubu 5. maçında Fenerbahçe’nin yeni koçu Itoudis yönetiminde ilk kez sahaya çıkan Yunanistan, konuk ettiği Büyük Britanya‘yı 93-71 gibi farklı bir skorla geçti.

Belarus’un ihraç edilmesiyle beraber iki takım da zaten ikinci turu garantilemişlerdi ama galibiyetler taşındığı için bu maça dair motivasyonları vardı.

Yunanistan’da Dimitrios Agravanis 16 sayı, 3 ribaund ile en skorer isim olurken, Tyler Dorsey 13 sayı, 3 ribaund, 7 asist, Georgios Papagiannis 14 sayı, 10 ribaund, Ioannis Papapetrou 13 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Lefteris Bochoridis 11 sayı ve Kostas Antetokounmpo 10 sayı, 5 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Britanys cephesinde ise Myles Hesson 23 sayı, 7 ribaund, 2 asist ile en etkili isim olurken, Carl Wheatle 15 sayı, 3 asist, Patrick Whelan 12 sayı, 2 ribaund, 4 asist ve Daçkalı Gabriel Olaseni 10 sayı, 8 ribaund, 3 asist, 3 top çalma ile katkı verdiler.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Dünya Kupası: Letonya’nın Turnuva Kadrosu Açıklandı

2023 FIBA Kupası‘nın başlamasına 2 gün kala takımlar kadrolarını açıkalamaya devam ediyorlar. Sakatlığı nedeniyle Porzingis’den …