FLAŞ: Durant, Brooklyn Yönetiminden Takasını İstedi!

NBA Doğu Konferansı’nın iddialı kadrolarından birine sahip olan Brooklyn Nets‘de serbest oyuncu pazarının açıldığı günde şok bir gelişme yaşandı.

ESPN’de yer alan habere göre takımın süper yıldızı konumundaki Kevin Durant yönetimden takasını istedi. Haberin detaylarında tecrübeli forvetin niyetinin Suns ya da Heat’e takaslanmak olduğu belirtildi.

NBA’de geçtiğimiz sezon Durant, Harden ve Irving’li kadrosuyla BIG3’yi oluşturan ve şampiyonluk hedefleyen Brooklyn Nets, hayal kırıklıklarıyla dolu bir sezonu geride bırakmıştı. Sezon ortasında Harden Sixers’a takaslanırken, Irving ile ise yeni sözleşme konusunda ortak bir zeminde buluşulamamıştı.

Irving her ne kadar oyuncu opsiyonunu kullanarak gelecek sezon da Nets’de kalacağını belirtmiş olsa da bu karar da Durant’in takımdan ayrılma isteğini değiştirmedi ve yönetimden takasını istedi.

2.08 metre boyunda olan 33 yaşındaki tecrübeli süper yıldız, geride bıraktığımız sezonda 55 maçta ortalama 37.2 dakika süre alırken 29.9 sayı, 7.4 ribaund, 6.4 asist istatistikleriyle katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.