Güncel Haberler

Arda ve Emirali Liderliğindeki Gaziantep, Beşiktaş’ı Yenip BGL Şampiyonu Oldu

Basketbol Gençler Ligi (BGL) final maçında Gaziantep, rakibi Beşiktaş‘ı son nefeste 74-72’lik skorla yenerek sezonu şampiyon olarak tamamladı.

Kupayı kaldıran Gaziantep’de finalin MVP’si seçilen Emirali Göktürk 22 sayı, 7-10 2 sayı, 7 ribaund, 2 asist ile etkili olurken, Emir Arda Sivas da 28 sayı, 7-13 3sayı, 6 ribaund , 6 asist ile galibiyetin diğer mimarı oldu.

Beşiktaş cephesinde ise Emir Adıgüzel 28 sayı, 5-7 2sayı, 5-8 3 sayı, 8 ribaund, 5 asist ile öne çıkarken, Tolga Deliktaş 14 sayı, 5 ribaund ve Uğur Efe Sezer 11 sayı, 9 ribaund ile ona destek olan diğer isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Gaziantep GM’i Boray Dai, Cuma Gününe Kadar Kararlarını Açıklayacaklarını Belirtti

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli deprem felaketinden ciddi etkilenen illerden biri de Gaziantep olmuştu. Şehrin Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi‘nde mücadele eden temsilcisi Gaziantep Basketbol adına GM Boray Dai açıklamalarda bulundu. SportsTV’ye konuk olan Dai, lige verilen kupa arası nedeniyle yabancı oyuncuları ülkelerine gönderdiklerini belirtirken deprem esnasında yalnızca Carmichael’ın şehirde bulunduğunu söyledi. Dai, aynı zamanda lige devam edip etmeme konusunda Cuma gününe kadar bir karar vermeleri gerektiğini de ekledi. Dai’ın ifadeleri şu şekilde: Deprem anında burada olmadığımız için oyuncuların psikolojisi bir nebze daha iyi durumda. Depremi yaşasalardı çok daha farklı durumlar olabilirdi. Gaziantep’te sadece bir oyuncumuz vardı, Jackie Carmichael. Zaten haberi …