Gaziantep, Yerli Ağırlıklı Efes’i Yenerek İlk 4 Şansını Sürdürdü

ING Basketbol Süper Ligi 29. hafta erteleme maçında Gaziantep, konuk ettiği yerlilerin ağırlıklı olarak süre aldığı Anadolu Efes‘i 78-69’luk skorla yenmeyi başardı.

Bu sonuçla Gaziantep 19 galibiyete ulaştı, aynı galibiyet sayısına sahip Daçka ve Galatarasay ile beraber son haftada alacakları sonuçlara göre 3, 4 veya 5. sırada yer alacaklar. Anadolu Efes ise bu mağlubiyetle beraber son hafta öncesi liderlik şansını kaybetti çünkü Fenerbahçe’ye karşı ikili averajda gerideler.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Gaziantep’de Alpha Kaba 16 sayı, 15 ribaund, 4 top çalma ile yıldızlaşırken, Ryan Luther 19 sayı, 3-6 3sayı, 4 ribaund, Q.J. Peterson 13 sayı, 4 ribaund, 2 asist ve Jarmar Gulley 13 sayı, 6 ribaund, 2 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Larkin, Micic, Moerman, Dunston, Pleiss, Simon, Beaubois’dan yoksun olan Efes cephesinde ise Filip Petrusev 10 sayı, 8 ribaund, Egemen Güven 10 sayı, 7 ribaund, Buğrahan Tuncer 10 sayı, 4 ribaund, 2 asist ve Erten Gazi 12 sayı, 2 ribaund ile direnen başlıca isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.