Güncel Haberler

Barça, 3. Çeyrek Operasyonuyla Burgos’u Farklı Geçti (Sertaç 10 sayı)

İspanya Liga Endesa 31. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk ettiği San Pablo Burgos‘u 3. çeyrekte bulduğu 30-15’lik sonuç sayesinde 84-69’luk skorla geçmeyi başardı.

Bu sonuçla Barça 24 galibiyte ulaştı ve liderlik koltuğunda oturmaya devam etti. Burgos ise 9 galibiyette kaldı ve 17. sırada kalmaya devam ederek düşme potasından kurtulamadı.

Barça’da Alex Abrines 15 sayı, 3-4 3sayı, 4 ribaund ile en skorer isim olurken, Brandon Davies 10 sayı, 5 ribaund, ilk beş başlayan temsilcimiz Sertaç Şanlı 10 sayı, 3 ribaund ve Rokas Jokubaitis 8 sayı, 2 ribaund, 8 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Burgos cephesinde ise Marc Garcia 18 sayı, 3 ribaund ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isim olurken, yeni transfer Cady Lalanne 8 sayı, 9 ribaund, Xabi Rabaseda 8 sayı, 3 ribaund ve Maksim Salash 8 sayı, 7 ribaund ile direnmeye çalışan diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Barcelona, Breogan’ı Sahadan Sildi! (Sertaç 5+5)

İspanya Liga Endesa 20. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk ettiği Breogan‘ı 82-54’lük skorla adeta sahadan sildi! Bu sonuçla Barça derecesini 17-3 yaptı ve Real ile liderlik koltuğunu paylaşmaya devam etti. Breogan ise 10-10 ile 9. sırada yer aldı. Ev sahibi ekite Nicolas Laprovittola 16 sayı, 3 ribaund, 3 asist ile en skorer isim olurken, Nikola Mirotic 12 sayı, 6 ribaund, Rokas Jokubaitis 8 sayı, 3 ribaund, 6 asist ve Mike Tobey 7 sayı, 10 ribaund ile katkı verdiler. Milli oyuncumuz Sertaç Şanlı ise 20 dakika süre alırken 5 sayı, 5 ribaund ile mücadele etti. Misafir takımda ise Toni Nakic 10 …