Monaco, Gelecek Sezon İçin Euroleague’e Dev Bir Bütçeyle Devam Edecek!

2020-21 sezonu 7DAYS EuroCup şampiyonu olarak katıldığı 2021-22 Turkish Airlines Euroelague sezonunda play-off bileti kapan AS Monaco, bu sayede 2022-23 sezonunda da Euroleague sahnesinde boy gösterme hakkı kazandı.

Fransız ekibi gelen haberlere bütçesini ciddi aranda yükseltecek, bu sayede Euroleague’in elit takımları arasına girerek kalıcı olmak ve lisans almak istiyorlar.

Kulübün bu sezon açıkladığı resmi bütçe 13.5 milyon euro idi ki bunun yarısının, 6.7 milyonun oyuncu maaşlarına gittiği belirtilmişti ki bu rakama sezon ortasında takıma eklenen James’in maaşının dahil olmadığı da söyleniyır.

Gelen haberlere göre işte bu bütçenin daha da yükselmesi bekleniyor. Takımın başında bulunan Rusya doğumlu devlet başkanı Alexey Fedorychev ve Ukrayna Spor Operasyonları Başkan Yardımcısı Sergey Dyadechko ikilisi, vergiler dahil 18 milyon euro’luk bir bütçe hedefliyorlar gelecek sezon için ve bu bütçenin onları rahatlıkla Euroleague’in elit takımları arasına sokmak için yeterli olabileceğini söyleyebiliriz.

Monaco yani Monte Carlo sadece Avrupa’nın değil Dünya’nın en güzel yaşam bölgelerinden biri ve dolayısıyla üst düzey oyuncular için sadece maaş anlamında değil, bir cazibe merkezi olması açısından da önemli artılara sahip bir kulüp olacaklar ilerleyen yıllarda. Bu da onları transfer marketinde oldukça eli kuvvetli bir konuma sokacaktır bu yaz.

Özetle gelecek sezonla beraber çok daha güçlü, hedefleri çok daha yukarıda olan bir takım izleyeceğiz büyük olasılıkla.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.