Güncel Haberler

Kızıl Yıldız, Zagreb Deplasmanında Zorlandı

Adriyatik Ligi 23. hafta mücadelesinde Euroleague ekiplerinden Kızıl Yıldız, Hırvatistan’da konuk olduğu Cibona Zagreb karşısında beklentilerin aksine çok zorlandı ama 74-78’lik skorla kazanarak sürprize izin vermedi.

Bu sonuçla Sırp ekibi 19 galibiyete ulaşarak 1 maç eksiğiyle 2. sırada yer aldı. Cibona ise 9 galibiyette kaldı ve 8. sırada yer aldı.

Kızıl Yıldız’da Ognjen Dobric 14 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Nikola Kalinic 14 sayı, 5 ribaund, Nate Wolters 12 sayı, 4 ribaund, 2 asist, Nikola Ivanovic 11 sayı ve Luka Mitrovic 11 sayı, 10 ribaund, 3 asist ile galibiyetin başlıca mimarları oldular.

Hırvat ekibinde Amar Gegic 19 sayı, 7 ribaund, 5 asist ile yıldızlaşırken, Danko Brankovic 17 sayı, 6 ribaund ve Toni Nakic 16 sayı, 6 ribaund, 3 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Kızıl Yıldız, Studentski Engelini Zorla Geçti

Adriyatik Ligi çeyrek final serisi ilk maçında Kızıl Yıldız konuk ettiği Studentski Centar karşısında çok …