Güncel Haberler

Kızıl Yıldız, Ezeli Rakibi Partizan’ı Farklı Yenerek Kupayı Müzesine Getirdi

Cair Sports Center’ın ev sahipliğinde oynanan Sırbistan Koraç Kupası final maçında Kızıl Yıldız ezeli rakibi Partizan‘ı beklenenden çok daha farklı bir skorla, 85-68 ile geçerek kupayı müzesine götüren taraf oldu.

  1. çeyrek: 20-13
  2. çeyrek: 29-15
  3. çeyrek: 18-18
  4. çeyrek: 18-22

Kızıl Yıldız’da Nikola Kalinic 18 sayı, 3-6 3sayı,3 ribaund, 4 asist ile yıldızlaşırken, Austin Hollins 15 sayı, 5 asist, Nate Wolters 14 sayı, 4 ribaund, 4 asist ve Stefan Markovic 13 sayı, 3 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Partizan cephesinde ise Mathias Lessort 19 sayı, 7-8 2sayı, 4 ribaund ile maçın en skorer ismi olurken, Kevin Punter 14 sayı, 3-7 3sayı, 2 ribaund, 3 asist, Dallas Moore 11 sayı, 3 ribaund, 5 asist ve Zach LeDay 10 saıy, 4 ribaund ile direnmeye çalışan diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Kızıl Yıldız, Studentski Engelini Zorla Geçti

Adriyatik Ligi çeyrek final serisi ilk maçında Kızıl Yıldız konuk ettiği Studentski Centar karşısında çok …