Güncel Haberler

Alba, Finalde Crailsheim’ı Geçerek Kupanın Sahibi Oldu

Merecedes-Benz Arena’da oynanan Almanya Kupası finalinde ev sahibi konumundaki Euroleague ekibi Alba Berlin, konuk ettiği Crailsheim Merlins‘i 86-76’lık skorla geçerek kupanın sahibi oldu.

  1. çeyrek: 15-22
  2. çeyrek: 24-21
  3. çeyrek: 25-15
  4. çeyrek: 22-18

Alba’da Maodo Lo 20 sayı, 3-8 3sayı, 4 ribaund ile en skorer isim olurken, Jaleen Smith 17 sayı, 3-8 3sayı, 2 ribaund, 3 asist ve Oscar Da Silva 14 sayı, 8 ribaund, 2 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Merlins cephesinde ise T.J. Shorts 30 sayı, 5 ribaund, 4 asist ile yıldızlaşırken, Maurice Stuckey 14 sayı, 3 ribaund ve Bogdan Radosavljevic 9 sayı, 9 ribaund ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Alba, Bonn Deplasmanından Çıkamadı!

Almanya easyCredit BBL 31. hafta mücadelesinde Alba Berlin konuk olduğu Telekom Bonn‘a 84-77’lik skorla kaybetmekten …