Güncel Haberler

Alba, Etkili Performansını Ligde de Sürdürdü

Almanya easyCredit BBL 21. hafta mücadelesinde Euroleague ekibi Alba Berlin, konuk ettiği Crailsheim Merlins‘i 106-74’lük skorla farklı geçti.

Bu sonuçla Alba 13. galibiyetini elde etti ve 5. sırada yer aldı. Crailsheim ise 11 galibiyette kaldı ve 8. sırada yer aldı.

  1. çeyrek: 25-17
  2. çeyrek: 22-22
  3. çeyrek: 34-17
  4. çeyrek: 25-18

Alba’da Oscar Da Silva 15 sayı, 5 ribaund, 4 asist ve Yovel Zoosman 15 sayı, 3 ribaund, 5 asist ile en skorer isimler olurken, Jonas Mattiseck 13 sayı, 2 ribaund ve Luke Sikma 10 sayı, 6 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Merlins cephesinde ise T.J. Shorts 18 sayı, 2 ribaund, 6 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Fabian Bleck 13 sayı, 4 ribaund ve Jon Axel Gudmundsson 11 sayı, 2 ribaund ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bayern, Ezeli Rakibi Alba’yı Farka Boğdu!

Almanya easyCredit BBL 32. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich konuk ettiği ezeli rakibi Alba Berlin‘i …