Güncel Haberler

Büyükçekmece, Crawford’un Son Saniye Basketiyle Petkim’i Yendi

ING Basketbol Süper Ligi 21. hafta programında, düşme hattını yakından ilgilendiren denk güçlerin mücadelesinde Büyükçekmece, konuk olduğu Armand’dan yoksun olan Petkim Spor‘u Crawford’un son saniye basketi sayesinde 72-74’lük skorla kazanmayı başardı.

Bu sonuçla Büyükçekmece 5 galibiyete ulaşarak 13. sırada yer alırken, Petkim ise 3 galibiyette kaldı ve son sırada yer almaya devam etti.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Büyükçekmece’de Jordon Crawford 24 sayı, 3-9 3sayı, 2 ribaund, 2 asist ile yıldızlaşırken, Ian Miller 11 sayı, 3-5 3sayı, 2 ribaund ve Deniz Kılıçlı 10 sayı, 5 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Armand’dan yoksun olan Petkim cephesinde ise Gary Browne 29 sayı, 3-7 3sayı, 5 ribaund, 7 asist ile çok etkili olurken, yeni transfer Josh Perkins 13 sayı, 2-10 3sayı, 5 ribaund, 4 asist ve Malcolm Thomas 10 sayı, 7 ribaund, 2 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Efes, Bursaspor Engelini Beklenenden Çok Daha Rahat Geçti

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 19. hafta mücadelesinde Anadolu Efes konuk ettiği Frutti Extra Bursaspor‘u 82-63’lük skorla, beklenenden çok daha rahat bir şekilde geçmeyi bildi. Bu sonuçla Anadolu Efes derecesini 14-5 yaptı ve 4. sırada yer aldı. Bursaspor ise 12-7 ile 5. sırada kaldı. MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ. Ev sahibi ekipte Will Clyburn 22 sayı, 3 ribaund ile en skorer isim olurken, Ante Zizic 20 sayı, 7 ribaund, Amath M’Baye 13 sayıi 9 ribaund, 3 asist ile ona destek olan diğer isimler oldular. Misafir takımda ise Yiğitcan Saybir 15 sayı, 5 ribaund, Onuralp Bitim 10 sayı, 3 ribaund ve …