Güncel Haberler

Milano, Yine Savunmasıyla Kazandı

İtalya Lega Basket Serie A 18. hafta mücadelesinde Euroleague ekiplerinden Olimpia Milano konuk ettiği Fortitudo Bologna‘yı sert savunması eşliğinde 74-64’lük skorla geçmeyi başardı.

Bu sonuçla Milano 16 maçın ardından 14. galibiyetini aldı ve 1 maç eksiğiyle birlikte averajla liderlik koltuğunda oturmaya devam etti. Fortitudo ise 17. maçının ardından 5 galibiyette kaldı ve son sırada yer almaya devam etti.

  1. çeyrek: 19-23
  2. çeyrek: 18-13
  3. çeyrek: 20-13
  4. çeyrek:17-15

Milano’da Gigi Datome 15 sayı, 4 ribaund, 4 asist ile en skorer isim olurken, Davide Alviti 10 sayı, 4 ribaund, 3 asist ve Ben Bentil 10 sayı, 7 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Fortitudo cephesinde ise Branden Frazier 22 sayı ile maçın en skorer ismi olurken, Robin Benzing 15 sayı ve Gabriele Procida 12 sayı, 3 ribaund ile diğer direnmeye çalışan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Bologna, Tecrübeli Guardı Hackett ile Kontrat Yeniledi

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Virtus Bologna, tecrübeli guardı ile kontrat yenilediğini açıkladı. İtalya Lega Basket …