Güncel Haberler

Golden State, Curry’nin Son Saniye Basketiyle Houston’ı Yendi (Alperen 5 sayı)

NBA Batı Konferansı’nın iddialı takımlarından Golden State Warriors, konuk ettiği zayıf rakibi Houston Rockets karşısında çok zorlandı ama Curry’nin son saniye basketiyle kazanmayı bildi.

Bu sonuçla Warriors 46. maçında 33. kez kazanırken, Rockets ise 47. maçının ardından 14 galibiyette kaldı.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Warriors’da Stephen Curry 22 sayı, 4-13 3sayı, 4 ribaund, 12 asist ile öne çıkan isim olurken, Jordan Pooel 20 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Andrew Wiggins 17 sayı, 2 ribaund, 4 asist ve Otto Porter 13 sayı, 7 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Rockets cephesinde ise Christian Wood 19 sayı, 3-5 3sayı, 15 ribaund, 4 asist ile en etkili isim olurken, Kevin Porter Jr. 17 sayı, 8 asist, 4 top çalma, kenardan gelen isimler Kenyon Martin Jr. 14 sayı, 4 ribaund, 3 asist ve Garrison Mathews 12 sayı, 4 ribaund ile diğer direnen isimler oldular. Milli oyuncumuz Alperen Şengün ise kenardan gelerek 14 dakika sahada kaldı ve 0-2 3sayı, 2-5 2 sayı, 1-2 s.atış isabetleriyle 5 sayı üretip istaistiklerine 6 ribaund ve 2 asist ekledi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

New York, Cleveland’a Çemberi Göstermedi! (Cedi 0 çekti)

NBA Doğu Konferansı çeyrek final serisi 3. maçında New York Knicks konuk ettiği Cleveland Cavaliers‘ı …