Güncel Haberler

Milano, Tortona Karşısında Sürprize İzin Vermedi

İtalya Lega Basket Serie A 15. hafta mücadelesinde Euroleague ekiplerinden Olimpia Milano konuk ettiği Tortona karşısında sürprize izin vermedi ve 72-60’lık skorla kazanarak yoluna devam etti.

Bu sonuçla Milano 13. galibiyetine ulaştı ve liderlik koltuğunda oturmaya devam etti. Tortona ise 7 galibiyette kaldı ve averajla 7. sırada konumlandı.

  1. çeyrek: 4-19
  2. çeyrek: 28-12
  3. çeyrek: 19-16
  4. çeyrek: 21-13

Milano’da Ben Bentil 18 sayı, 13 ribaund, 3 asist ile yıldızlaşırken, Devonte Hall 14 sayı, 6 ribaund, 2 asist, Jerian Grant 13 sayı, 6 ribaund, 2 asist ve Sergio Rodriguez 11 sayı, 4 ribaund, 4 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Tortona cephesinde ise Chris Wright 18 sayı ile en skorer isim olurken, J.P. Macura 16 sayı, 4 ribaund ve Tyler Cain ile Mike Daum ise 8’er sayıyla direnmeye çalışan diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Bologna, Belinelli ile Kontrat Tazeledi

Gelecek sezon da özel davetiye ile Turkish Airlines Euroleague‘de mücadele edecek olan İtalya Lega Basket …