Güncel Haberler

Zalgiris, Juventus’u Uzatmada Yenebildi

Litvanya Ligi mücadelesinde Euroleague ekiplerinden Zalgiris Kaunas konuk olduğu Juventus Utena‘yı 66-66 biten normal sürenin ardından uzatma sonunda 71-78’lik skorla yenebildi.

Bu sonuçla Zalgiris 13. galibiyetine ulaştı ve liderlik koltuğunda oturmaya devam etti. Juventus ise 8 galibiyette kaldı ve 5. sırada yer aldı.

Çeyrek sonuçları:

  1. çeyrek: 16-21
  2. çeyrek: 15-15
  3. çeyrek: 14-15
  4. çeyrek: 21-15
  5. çeyrek (uzatma): 5-12

Zalgiris’de Tyler Cavanaugh 14 sayı, 16 ribaund, 3 asist ile yıldızlaşırken, Lukas Lekavicius 13 sayı, 3 ribaund, 3 asist ve Edgaras Ulanovas 12 sayı, 3 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Juventus cephesinde ise Jaylin Airington 20 sayı, 5 ribaund, 5 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Patrick Miller 17 sayı, 5 ribaund, 2 asist ve Rokas Gustys 15 sayı, 4 ribaund ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Barça, Son Çeyrek Operasyonuyla Kaunas’dan Galibiyet Çıkardı

Turkish Airlines Euroleague 16. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk olduğu Zalgiris Kaunas‘ı son çeyrekteki 7-15’lik …