Güncel Haberler

Koç Açık, Efes Galibiyetini Değerlendirdi

ING Basketbol Süper Ligi 14. hafta mücadelesinde Gaziantep, Sinan Erdem’de konuk olduğu Anadolu Efes’i 83-93’lük skorla devirmeyi başarmıştı.

Karşılaşmanın ardından Gaziantep’in başarılı koçu Tutku Açık şu ifadeleri kullandı:

Bugün Gaziantep’in kurtuluşunun 100. yılı. Bizim için çok anlamlı bir galibiyet oldu o açıdan. Bu galibiyeti tüm Gaziantep halkına armağan ediyoruz.

Bu hafta çok şanssız bir dönem geçirdik. Bugün Milton harika bir maç çıkardı. O da 1 aydır bizimle yoktu, ilk maçına çıktı. Jarmar Gulley çok talihsiz bir sakatlık geçirdi, ne zaman döneceğini bilmiyoruz. Bizim gibi takımlar için eksik çok önemli. Biz, savunmamızı tam sahaya yaymaya çalışıyoruz. Bugün dikkatinizi çekmiştir, tempoyu düşürmeye çalıştım. Anadolu Efes‘e tam sahadan fazla baskı yaptırtmadım.

Tivibu Spor

İstatistiklere çok fazla bakmadım ama takımım istediklerimin %80’ini yaptılar. Maçın başında birkaç erken atış attılar ama… Erken şut atmamak istemiyorduk. Fazla efor sarfetmemek istedik, çünkü rotasyonumuz dar. Ancak bu galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Sezon başı Afyon maçını kaybettiğimizde oyuncularıma şunu söylemiştim: ‘Biz bu maçı kaybedebiliriz, kaza olarak düşünmemeniz lazım. Ancak yarın öbür gün Fenerbahçe veya Anadolu Efes‘i yendiğimizde de tesadüf olmayacak bu.’ Çünkü bunu sezon öncesi hazırlık maçlarından bugüne dek gösterdik. Mücadele düzeyimiz her zaman belli bir seviyenin üzerinde. Kaybettiğimiz maçlarda da her zaman basit hatalardan, tecrübesizlikten, bazen şanstan bazen de rakibin oyunundan dolayı kaybediyoruz ama sahada her zaman bir mücadele gösteriyoruz. Bugünkü galibiyet tamamen oyuncularımıza yazar. Eksik olsak da çok akıllı oynadık. Önemli bir galibiyet oldu.

Anadolu Efes‘e karşı 4 veya 7 sayı önde olsak da ne olduğunu görüyorsunuz. Anadolu Efes ile oynuyoruz sonuçta, 1 saniye konsantrasyon kaybının bize kötü döneceğine oyuncularıma hep söyledim. Biz hikaye yazmak gerekiyordu bugün. Anadolu Efes geçen sezonun şampiyonu EuroLeague’de. Bu senin de favorilerinden biri olacağına yürekten inanıyorum. İnşallah Fenerbahçe veya Anadolu Efes bize EuroLeague’de bu sene de bir şampiyonluk getirecek. Ancak Anadolu Efes’in de yenilmez olmadıkları gerçeği de var sonuçta. Lig maçlarına daha az konsantre çıkıyorlar doğal olarak. Bunu da değerlendirdik. Eksik olmamız belki de bize bir avantaj oldu, biraz daha fazla rotasyonla oynamaya çalıştım.

Bugün Milton Doyle’u oynatmamayı düşünüyorduk aslında. Haftaya da önemli bir maçımız var. Çok oynamış oldu. Aslında oynamaması lazımdı. 3 idman yapmıştı sadece. Bu skor nasıl oluştu… Biraz da yüzdeli attık herhalde.

Tivibu Spor

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Aktaş, Manisa Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği Manisa BBSK‘yi 82-68’lik skorla rahat bir …