Güncel Haberler

Türk Telekom’da Favori Koç Adayı Ertuğrul Erdooğan

Ülkemizi 7DAYS EuroCup‘da temsil eden ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Türk Telekom, geçtiğimiz günlerde koç Gören ile yollarını ayırmıştı.

Basketfaul’ün haberine göre ise Ankara ekibinin koçluk koltuğu için düşündüğü isim Ertuğrul Erdoğan.

Ankaralı olan ve daha önce 2013-15 arasında Telekom’un başantrenörlüğünü yapan tecrübeli koçun tekrar takıma dönmesi bekleniyor. 51 yaşındaki Erdoğan son olarak 2.5 sezon boyunca Galatasaray’ı çalıştırmış, Kasım 2020’de yönetimle karşılıklı anlaşarak yolları ayrılmıştı. O dönemden beri takım çalıştırmıyor.

Erdoğan başantrenörlük kariyerine Şubat 2013’de Fenerbahçe’nin başında başlamış, sonrasında sırasıyla Türk Telekom, İstanbul BBSK ve Galatasaray takımlarını çalıştırmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Manisa’nın Yeni Transferi Hughes, Aile Özlemi Nedeniyle Ülkesine Döndü!

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Manisa BBSK‘da daha sezon başlamadan bir ayrılık yaşandı. Yaz …