Güncel Haberler

RESMİ: Milano’dan Guard Takviyesi Geldi

Turkish Airlines Euroleague‘de mücadele eden İtalya Lega Basket Serie A ekibi Olimpia Milano, kadrosunu genç bir guardla güçlendirdi.

Sezona Fortitudo Bologna‘da başlayan Tommaso Baldasso ile 2 yıllık kontrat imzaladıklarını açıkladılar.

1.92 metre boyunda olan 23 yaşındaki oyun kurucu, Serie A’da 9 maçta ortalama 20.4 dakika süre alırken, 6.0 sayı, %40.0 3sayı, 1.9 ribaund, 1.6 asist istatistiklerilyle katkı verebildi.

Kariyerine PMS Torino altyapısında başlayan genç guard, profesyonel kariyerine ise 2015-16 sezonunda Serie B takımlarından Moncalieri’de başlamış sonrasnda ise 4 sezon Roma forması giymişti. 2020-21 sezonuna da Roma’da başladıktan sonra Aralık’ta Fortitudo’ya transfer olmuş, sezonu burada tamamlamıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Trento’nun Yeni Uzunu Mawugbe Oldu

BKT EuroCup ekibi Dolomiti Energia Trento, Selom Mawugbe ile bir yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu. Mawugbe …