İki Eski Galatasaraylı, Aşı Olmadıkları İçin Takımsız Kaldılar!

Daha önce ülkemizde Galatasaray formasını terletmiş olan 2 oyuncunun Avustralya NBL‘deki kontratları aşı olmadıkları gerekçesiyle feshedildi.

Her ne kadar pandemi artık bir çok ülkede kontrol altına alınmış olsa da aşı ve testler gibi konular halen hayatın bir çok noktasında insanların karşısına çıkıyor. Özellikle aşı konusunda dünyada bir kutuplaşma olduğu gerçek ve bunun da nsabini negatif anlamda alan sporcular da mevcut.

Bu yaz NBL takımları ile kontrat imzalayan Galatasaray’ın 2 eski guardı da covid aşısı vurulmayı redettikleri için takımsız kaldılar.

Daha önce 2018-20 arasında 2 sezon sarı kımızılı formayı terleten Tai Webster ve geçen sezon temsilcimizin formasını giyen Travis Trice yeni sezon için Sky Sport Breakers ve Illawara Hawks ile anlaşmışlardı.

2021-22 sezonu öncesi covid aşısı olmayı reddettikleri için iki oyuncu da takımları tarafından serbest bırakıldılar.

26 yaşındaki Webster geçen sezon Breakers forması ile 29 maça çıkarken 17.2 sayı, 4.8 ribaund, 4.8 asist istatistikleriyle katkı vermiş, 27 yaşındaki Trice ise geçen sezon Galatasaray’da çıktığı 7 maçta 12.7 sayı, 1.9 ribaund, 4.4 asist ortalamlarını yakalamıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.