Güncel Haberler

Hazırlık Maçı: Alba, Asvel’i Sikma ile Geçti

Hazırlık Maçları kapsamında düzenlenen Paris Oyunları ilk maçında Alba Berlin, Euroleague’deki rakiplerinden LDLC Asvel Villeurbanne‘ü Eriksson’un etkili performansı eşliğinde 62-71 yenmeyi başardı.

Çeyrek sonuçları:

  1. çeyrek: 23-17
  2. çeyrek: 18-18
  3. çeyrek: 5-25
  4. çeyrek: 16-11

Alba’da Markus Eriksson 20 sayı, 2 ribaund ile en skorer isim olurken, Maodo Lo 19 sayı, 5 asist, 2 ribaund, Yovel Zoosman da 9 sayı 2 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Lacombe’un forma giyemediği Asvel cephesinde ise Raymar Morgan 18 sayı, 6 ribaund ile öne çıkarken, Chris Jones da 12 sayı, 5 asist ile takımda diğer çift haneli skor katkısı verebilen isim oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bayern, Ezeli Rakibi Alba’yı Farka Boğdu!

Almanya easyCredit BBL 32. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich konuk ettiği ezeli rakibi Alba Berlin‘i …