Güncel Haberler

Barça, Valencia’yı Farklı Geçip Süper Kupa’da İlk Finalist Oldu

Tenerife’nin ev sahipliğinde düzenlenen İspanya Süper Kupa yarı final mücadelesinde FC Barcelona karşılaştığı Valencia‘yı 87-68 gibi net bir skorla geçerek ilk finalist oldu.

Çeyrek sonuçları:

  1. çeyrek: 27-16
  2. çeyrek: 18-12
  3. çeyrek: 22-16
  4. çeyrek: 20-24

Sertaç’dan yoksun olan Barça’da Brandon Davies 15 sayı, 5 ribaund ile öne çıkarken, Cory Higgins 13 sayı ve Rolands Smits 10 sayı ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Valencia cephesinde ise Martin Hermannsson 11 sayı, 3 asist, Josep Puerto 11 sayı, 4 ribaund ve Jaime Pradilla 10 sayı, 2 asist ile direnmeye çalışan diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Barça, Konuğu Granca’yı Uzatma Sonunda Yenebildi

İspanya Liga Endesa 32. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk ettiği Gran Canaria karşısında zorlansa da …