Phoenix Koçu Williams’dan Klas Hareket!

NBA final serisi 6. maçında rakibi Milwaukee Bucks’a deplasmanda 105-98’lik skorla kaybeden Phoenix Suns‘ın koçu Monty Williams klas bir harekete imza attı!

Normal sezonun en başarılı ve istikrarlı takımlarından biri olan Williams yönetimindeki Suns şampiyonluğu da kazanmaya çok yaklaşmıştı ama Giannis ve arkadaşları karşısında ayakta kalamadılar son 4 maçta.

Bu sezon yılı koçu ödülünde de finalistler arasına giren Williams, 6. maç sonrası da büyük bir jeste imza attı ve şampiyonluk kutlamasını şampanyalar eşliğinde yapan Bucks’ın sıyuna odasına giderek başta Giannis olmak üzere tüm Bucks takımını tebrik etti.

Deneyimli koç yaptığı kısa konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Gelip sizleri kutlamak istedim çünkü siz hak ettiniz. Deneyim için minnettarım. Beni daha iyi bir koç, bizi daha iyi bir takım haline getirdiniz. Tebrikler.

Eurohoops

49 yaşındaki Williams, Suns camiası adına yaptığı bu klas hareketle alkışları topladı. Her ne kadar finalde kaybeden bir koç olsa da ne kadar özel bir teknik adam ve karekter olduğunu özellikle play-off’lar boyunca oyuncuları ile arasında kurduğu ilişkilerle kanıtlamıştı zaten.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.