Güncel Haberler

RESMİ: Daçka’nın Rakiplerinden Brindisi, Pota Altını Adrian ile Güçlendirdi

Gelecek sezon FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsilcimiz Daçka ile aynı grupta mücadele edecek olan İtalya Lega Basket Serie A ekiplerinden Brindisi, uzun rotasyonuna Ukrayna’dan ekleme yaptı.

Geçen sezon Ukrayna Süper Ligi’nde MBC Mykolaiv forması ile izlediğimiz Nathan Adrian ile 2023 yazına kadar geçerli bir kontrat imzaladıklarını açıkladılar.

2.06 metre boyunda olan 1995 doğumlu Birleşik Amerikalı 4 numara, geçen sezon Ukrayna Süper Ligi’nde 31 maçta ortalama 33.4 dakika süre alırken 17.9 sayı, %36.1 3sayı, 7.9 ribaund, 2.7 asist, 1.1 top çalma, 15.7 verimlilik puanı istatistikleri ile mücadele etmişti.

West Virginia çıkışlı olan Adrian, profesyonel kariyerine Fransa alt liglerinde Bordeaux Basket’te 2019 yılında başlamış, burada 1 sezon oynadıktan sonra Ukrayna’ya gitmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Karşıyaka, Formalite Maçında Jerusalem’i Konuk Ediyor

FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu K grubu 6. ve son maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka, …