Güncel Haberler

RESMİ: Telekom’un Rakiplerinden Badalona, Willis’i Açıkladı

7DAYS EuroCup‘da temsilcimiz Türk Telekom ile aynı grupta yer alan İspanya Liga Endesa ekiplerinden Joventut Badalona, pota altına değerli bir takviye yaptı.

Son olarak geçen sezon Brindisi forması ile izlediğimiz Derek Willis ile gelecek sezon için anlaşma imzaladılar.

2.06 metre boyunda olan 26 yaşındaki Birleşik Amerikalı uzun, geçen sezon Serie A’da 31 maçta ortalama 28.3 dakika sahada kalırken 11.0 sayı, %34.7 3sayı, 8.3 ribaund, 1.6 asist, 18.0 verimlilik puanı ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 10 maçta ortalama 24.2 dakikada 10.3 sayı, %47.6 3sayı, 5.3 ribaund, 1.6 asist, 10.7 verimlilik puanı ile katkı verebilmişti.

Kentucky çıkışlı olan Willis, NBA’de istediği kontratı bulamayınca 2018’de Gottingen ile Avrupa kariyerine başlamış sonrasında sırasıyla Ulm ve Brindisi formaları giymişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Barça, Konuğu Granca’yı Uzatma Sonunda Yenebildi

İspanya Liga Endesa 32. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk ettiği Gran Canaria karşısında zorlansa da …