Güncel Haberler

FLAŞ: Indiana, Carlislie’yı Kaptı!

Geçtiğimiz günlerde artık özdeşlemiş olduğu Dallas Mavericks ile yollarını ayırarak serbest kalan koç Rick Carlisle‘nın yeni adresi belli oldu.

ESPN’in haberine göre Indina Pacers tecrübeli koçu kaptı ve taraflar arasında 4 yıllık toplam 29 milyon değerinde bir sözleşme imzalanacak.

Bildiğiniz üzere Carlisle 2003-08 yılları arasında Pacers’ı çalışıtırmıştı. Sonrasında Dallas’ın başına geçmiş ve burada da 2011 yılınde kulübe ilk NBA şampiyonluğunu kazandırmıştı.

Bu sezon play-off ilk turunda Clippers’a 4-3 elenmelerinin ardından 61 yaşındaki tecrübeli koçla yollar ayrılmıştı.

Pacers ise başantrenör Björkgren ile yollarını ayırmıştı. Doğu ekibi bu sezon play-in turunda elenmekten kurtulamamış ve 2015 yılından bu yana ilk kez play-off bileti alamadan bir sezonu tamamlamıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Boston, Evinde Yine Hata Yapmadı

NBA final serisi 2. maçında Boston Celtics konuk ettiği Dallas Mavericks‘i 105-98’lik skorla bir kez …