Beşiktaş, Eksik Afyon’u Farklı Geçti (Son play-off bileti Gaziantep’in)

ING Basketbol Süper Ligi 29.hafta erteleme maçında Beşiktaş Icrypex konuk ettiği önemli eksikleri bulunan HDI Sigorta Afyon Belediyespor karşısında 104-75’lik skorla rahat bir galibiyete imza attı.

Bu sonuçla siyah beyazlılar derecesini 18-11 yaparak 6. sırada yer aldılar ve son maçlarında Karşıyaka’yı yenebilirlerse sezonu 5. yoksa burada, 6. sırada tamamlayacaklar. Afyon ise decesini 12-17 yaptı ve son maça sadece formalite için çıkacak, artık play-off şansı kalmadı. Böylece ligimizde 8. ve son play-off biletini de Gaziantep kapmış oldu.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Egehan, Ercan ve Mehmet’den yoksun olan siyah beyazlılarda James Blackmon 18 sayı, 4-8 3sayı, 2 ribaund, 3 asist ile en skorer isim olurken, Sadık Emir Kabaca 16 sayı, 4 ribaund, 2 top çalma ve Alperen Şengünm 14 sayı, 9 ribaund, 4 asist, 4 blok ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Koç Sevim’in takımın başında olmadığı ve Leissner, Kairys, Macura, Egemen, Sinan’dan yoksun olan Afyon cephesinde ise Francisco Cruz 19 sayı, 3-7 3sayı, 10 ribaund, 3 asist ile öne çıkarken, Berke Aygündüz 18 sayı, 2-6 3sayı, 5 ribaund, 3 top çalma ve Ali Tuncer 14 sayı, 8 ribaund ile ayakta kalmaya çalışan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.