Koç Ataman, Tofaş Galibiyetini Değerlendirdi

ING Basketbol Süper Ligi 28. hafta mücadelesinde Anadolu Efes, konuk ettiği Tofaş’ı son nefes 87-85’lik skorla geçti.

Karşılaşmanın ardından Anadolu Efes‘in başarılı koçu Ergin Ataman açıklamalarda bulundu:

Özellikle ilk yarıda çok düşük tempodaydık. Sertlik seviyemiz çok düşüktü. Hücumda yine 50 sayımızı attık ama savunmada çok kolay sayılar yedik. Son haftalarda ligde liderliğimizi garantiledik.

Olimpia Milano maçına gittiğimizde de sıralamamız belliydi zaten. Kazansak da kaybetsek de üçüncüydük. Bu durum takımda bir motivasyon eksikliği yarattı. Son zamanlarda maçlara yeteri kadar sert ve kararlı şekilde çıkmıyoruz. Bugün o yüzden maçın ikinci yarısında daha sert bir görünümdeydik. Cuma akşamı da bu tarz bir maçı Fenerbahçe‘yle oynayacağız. Sonuç hiçbir şekilde iki takımın da sıralamasını değiştirmeyecek ama burada önemli olan şey playoffların başlıyor oluşu. Çok ciddi bir takımla karşılaşacağız. Real Madrid belki 6. sıradan girdi ama çok tecrübeli ve yıllardır Final Four oynamış bir takım ve maç ritmini yakalamamız lazım. Bu sebeple normalin dışına çıkıp yarından itibaren playofflara hazırlanmaya başlayacağız. İşte ‘bir gün dinlenelim ardından da Fenerbahçe maçına hazırlanalım’ yok. Yarından itibaren playoffların hazırlıklarına başlayacağız. Hem bireysel olarak form düzeyimizi yükseltmemiz hem de sert maç ritmini yakalamamız lazım. Bugünkü maça tam kadro çıkma sebebimiz de buydu. Antreman yapamadık, maçlarda istediğimiz tempoyu bulamadık.

İlk yarıdaki oyun ve savunma sertliğimizden memnun değilim. İkinci yarıda top kayıpları yapmamıza rağmen daha istediğimiz biçimde bir maç oldu. TOFAŞ da çok iyi bir takım, Hakan Demir’le beraber müthiş organize, sert basketbol oynayan bir takım. Bizim için daha iyi bir hazırlık maçı olabilirdi, bizi daha hazır hale getirecek bir maç… İkinci yarıdaki ritimden memnunum.

Tivibu Spor

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.