Fenerbahçe, Genç Takım ve Yedeklerle Çıkan Karşıyaka’yı Farka Boğdu

ING Basketbol Süper Ligi 27. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko, konuk ettiği rakibi Pınar Karşıyaka‘yı 117-59’luk skorla çok rahat bir şekilde geçmeyi bildi.

Bildiğiniz gibi İzmir kulübünün yönetimi TBF’ye başvuru yaparak bu maçın ertelenmesini istemiş, gerekçe olarak da haftaiçi Şampiyonlar Ligi’nde oynayacakları tamam mı devam mı niteliğindeki Brindisi maçını göstermişti. Ama TBF bu isteği geri çevirdi ve ardından da Karşıyaka bu maça 6 BGL ve 4 tane de A takım kadrosunda yer alsa da çok az süre alan isimle çıkmaya karar verdi. Ayrıca takımın başında da koç Sarıca’nın yardımcılarından Recep Şen yer aldı.

Bu sonuçla Fenerbahçe Beko derecesini 21-6 yaparak 2. sıraya yerleşirken, Kaf-Kaf ise 20-7 ile 3. sırada yer aldı.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Tamamı yerli isimlerden oluşan bir beşle maça başlayan sarı lacivertlilerde Berkay Candan 25 sayı, 5-6 3sayı, 4 ribaund ile en skorer isim olurken, Tarik Biberovic de 23 sayı, 3-10 3sayı, 13 ribaund, 8 asist, 3 top çalma, 2 blok ile komple bir performans sergileşti, yıldızlaştı. Jarell Eddie 13 sayı ve Kenan Sipahi 11 sayı, 4 ribaund, 7 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Karşıyaka cephesinde ise Arca Tülüoğlu 22 sayı, 2-8 3sayı, 3 ribaund, 8 asist ile öne çıkarken, Mahir Ağva 21 sayı, 13 ribaund, 2 asist ve Çağatay Özkan 11 sayı, 2-10 3sayı, 8 ribaund ile çift haneli skor katkısı verebilen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.