Güncel Haberler

Alba Berlin, Mitteldeutscher Karşısında Atarak Kazandı

Almanya easyCredit BBL 9. hafta erteleme maçında Euroleague ekiplerinden Alba Berlin konuk olduğu vasat rakibi Mitteldeutscher karşısında 82-96’lık skorla rahat bir galibiyet aldı.

Bu sonuçla Alba derecesini 19-3 yaparak 2. sırada yer alırken, Mitteldeutscher ise 7-16 ile 16. sırada konumlandı.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

1.çeyrek: 18-15
2.çeyrek: 20-39
3.çeyrek: 13-21
4.çeyrek: 31-21

Alba’da Markus Eriksson 16 sayı, 4 ribaund ile etkili olurken, Simone Fontecchio 15 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Ben Lammers 14 sayı, 8 ribaund, 2 asist, 2 blok ve Tim Schneider 12 sayı, 2 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Mitteldeutscher cephesinde ise Sergio Kerusch 22 sayı, 7 ribaund ile öne çıkarken, Quinton Hooker 17 sayı, 3 ribaund, 7 asist ve Michal Michalak 12 sayı, 5 ribaund, 4 asist ile direnmeye çalışan diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bayern, Ezeli Rakibi Alba’yı Farka Boğdu!

Almanya easyCredit BBL 32. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich konuk ettiği ezeli rakibi Alba Berlin‘i …