Galatasaray’dan Ayrılması Beklenen Hamilton’ın Yeni Rotası Belli Oldu

ING Basketbol Süper Ligi‘nde büyük hayal kırıklığı yaratan ekiplerden biri olan Galatasaray‘da beklentileri karşılayamayan ve Macon’dan sonra takımdan ayrılması beklenen isimlerden Alex Hamilton‘ın yeni adresi belli oluyor.

İsrail kaynaklı Wall Sport’un haberine göre sarı kırmızılılardan ayrılması beklenen solak guardın yeni adresi Telekom Bonn olacak.

1.93 metre boyunda olan 27 yaşındaki Birleşik Amerikalı oyuncu BSL’de 11.9 sayı, 3.4 ribaund, 4.2 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 8.7 sayı, 3.0 ribaund, 4.3 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Solak oyuncu atletizmi, deliciliği ve hücumdaki agresif oyunuyla geçen sezon Rishon takımı ile önemli işlere imza atmış, Galatasaray’a da büyük umutlarla gelmişti. Ama dış şutlardaki istikrarsız oyunu ve savunmadaki düşük enerjisi, isteksiz oyunu onun beklentilerin altında kalmasına neden oldu. BSL ve Şampiyonlar Ligi seviyesi ona fazla geldi diyebiliriz. Almanya’da düşmemek için mücadele eden, ligin vasat takımlarından biri olan Bonn’da daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.