FIBA Şampiyonlar Ligi’nde Play-Off Takvimi Açıklandı

FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde 3 temsilcimizin, Pınar Karşıyaka, Tofaş ve Türk Telekom‘un mücadele edeceği play-off takviminin detayları belli oldu.

Bildiğiniz üzere statü gereği normal sezon gruplarını ilk 2 sırada bitirmeyi başaran 16 takım dört yeni grupta play-off sahnesinde mücadele edecekler.

2 Şubat Salı günü yapılan kura çekiminin ardından gruplar netleşti ve 2 Mart tarihinde play-off maçları başlayacak. Her takımın kendi grubunda 6’şar maça çıkacağı Top 16 turu 7 Nisan’da sona erecek ve ardından Final 8 bölümüne geçilecek.

Şampiyonun belirleneceği Final 8 etabının ise 5 Mayıs’ta başlaması planlanıyor.

İşte karşınızda play-off takvimi:

I Grubu

Hafta 1
2/3: Hapoel Unet-Credit Holon – Happy Casa Brindisi
3/3: Pınar Karşıyaka – TOFAŞ Bursa

Hafta 2
9/3: Happy Casa Brindisi – Pınar Karşıyaka
10/3: TOFAŞ Bursa – Hapoel Unet-Credit Holon

Hafta 3
16/3: Happy Casa Brindisi – TOFAŞ Bursa
17/3: Hapoel Unet-Credit Holon – Pınar Karşıyaka

Hafta 4
23/3: Pınar Karşıyaka – Hapoel Unet-Credit Holon
24/3: TOFAŞ Bursa – Happy Casa Brindisi

Hafta 5
30/3: TOFAŞ Bursa – Pınar Karşıyaka
31/3: Happy Casa Brindisi – Hapoel Unet-Credit Holon

Hafta 6
6/4: Hapoel Unet-Credit Holon – TOFAŞ Bursa
6/4: Pınar Karşıyaka – Happy Casa Brindisi

Group J

Hafta 1
2/3: Hereda San Pablo Burgos – VEF Riga
3/3: Igokea – Lenovo Tenerife

Hafta 2
9/3: VEF Riga – Igokea
9/3: Hereda San Pablo Burgos – Lenovo Tenerife

Hafta 3
16/3: Igokea – Hereda San Pablo Burgos
17/3: Lenovo Tenerife – VEF Riga

Hafta 4
23/3: Lenovo Tenerife – Igokea
24/3: VEF Riga – Hereda San Pablo Burgos

Hafta 5
30/3: VEF Riga – Lenovo Tenerife
31/3: Hereda San Pablo Burgos – Igokea

Hafta 6
6/4: Lenovo Tenerife – Hereda San Pablo Burgos
6/4: Igokea – VEF Riga

Group K

Hafta 1
2/3: Türk Telekom – SIG Strasbourg
3/3: Nizhny Novgorod – AEK

Hafta 2
10/3: SIG Strasbourg – Nizhny Novgorod
10/3: AEK – Türk Telekom

Hafta 3
16/3: AEK – SIG Strasbourg
17/3: Türk Telekom – Nizhny Novgorod

Hafta 4
23/3: SIG Strasbourg – AEK
24/3: Nizhny Novgorod – Türk Telekom

Hafta 5
31/3: Nizhny Novgorod – SIG Strasbourg
31/3: Türk Telekom – AEK

Hafta 6
7/4: SIG Strasbourg – Türk Telekom
7/4: AEK – Nizhny Novgorod

Group L

Hafta 1
2/3: Dinamo Sassari – Casademont Zaragoza
3/3: Brose Bamberg – ERA Nymburk

Hafta 2
9/3: ERA Nymburk – Dinamo Sassari
10/3: Casademont Zaragoza – Brose Bamberg

Hafta 3
16/3: Casademont Zaragoza – ERA Nymburk
17/3: Brose Bamberg – Dinamo Sassari

Hafta 4
23/3: ERA Nymburk – Casademont Zaragoza
24/3: Dinamo Sassari – Brose Bamberg

Hafta 5
30/3: Casademont Zaragoza – Dinamo Sassari
30/3: ERA Nymburk – Brose Bamberg

Hafta 6
7/4: Brose Bamberg – Casademont Zaragoza
7/4: Dinamo Sassari – ERA Nymburk

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.