İDDİA: Heurtel, Yeni Sezon İçin Real Madrid ile Anlaştı!

Turkish Airlines Euroleague‘in favorilerinden olan FC Barcelona ile Fransız guard Thomas Heurtel arasındaki belirsizlik nihayet tarafların karşılıklı olarak anlaşarak kontratı feshetmeleri ile sona ermiş oldu.

Taraflar arasında yapılan bu anlaşmaya göre Heurtel bu sezon başka bir ACB takımında forma giyemeyecek.

Bu gelişmelerin ardından ardından ise İspanyol medyasında bir çok kaynak Fransız guardın Barça ile arasında yaşanan problemlerin temelinde yatan anlaşmayı gerçekleştirdiğini, önümüzdeki sezondan başlamak üzere Real Madrid ile 1+1 yıllık kontrat üstünde prensip anlaşmasına vardığını duyurdu.

Konu hakkında koç Laso bu dedikodulara güldüğünü ve şuanda takımın başka öncelikleri olduğunu belirtti ama unutmayalım ki koç Laso’nun da kontratı 2021 yazında sona erecek. Bu nedenle de bu konuda yorum yapmadan önce kendisini geleceği hakkındaki durumun netleşmesi gerekiyor.

EDİTÖR YORUMU:

Anadolu Efes döneminde de hatırlayacağınız üzere yaptığı gereksiz top kayıpları, başına buyruk tarzı ve savunmadaki yumuşaklığı ile taraftarlara saç baş yolduran bir isimdi. Barça kariyerinde de farklı şeyler yapmadı aslında. Geçen 2 sezon da takım o kadar kötüydü ki onun daha da kötü olan, verimsiz performansı göze batmamıştı belki ama bu sezon koç Saras’ın gelmesiyle küllerinden doğan Barça’da kısa sürelerde sahada kaldığı anlarda bile sırıttı tam anlamıyla Heurtel. Topu elinde fazla tutması, dribbling sayısını bir türlü azaltmaması ve koç Saras’ın çok önem verdiği savunmada zayıf kalması ile rotasyondaki yerini giderek kaybetti, öyle ki Euroleague’de sadece 13.1 dakika süre alabiliyor maç başına.

Heurtel’in nasıl bir oyuncu olduğunu çok da anlatmaya gerek yok. Koç Saras gibi oyun kuruculara sınıf atlatan, onları sabırla geliştirmeye çalışan bir basketbol adamı bile ona dayanamadı, ondan vazgeçti. Campazzo’nun takımdan ayrılışıyla beraber 1 numarada bir eksikleri var ve yeni sezonda bu açığı kapatmak için bir hamle yapmaları normal ama bu ismin Heurtel olması kesinlikle yanlış olacaktır, takımın mevcut ritmini, düzenini ve verimliliğini düşürecektir, faydadan çok zarar getirecektir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.