Tofaş, Keravnos’u Konuk Ediyor

FIBA Şampiyonlar Ligi 5. hafta mücadelesinde temsilcimiz Tofaş, Kıbrıs ekibi Keravnos‘u konuk ediyor.

6 Ocak Çarşamba saat 20:00’da başlayacak ve Tivibu Spor ekranlarından canlı yayınlanacak karşılaşmayı Sergii Zashchuk, Alexey Davydov, Josip Jurcevic hakem üçlüsü yönetecek.

Tofaş şuana kadar oynadığı 3 maçtan sadece birini kazanabildi ama halen play-off yani ilk 2 şansı devam ediyor. Bu maçta da alacakları sonuçtan bağımsız olarak bu şansları devam edecek ama kaybetmeleri durumunda artık ipler kendi ellerinde olmayacak, rakiplerin alacağı sonuçlara göre senaryolara girecekler. Gruptaki son maçta konuk ettikleri Dijon’a uzatmada 81-87 ile yenilmekten kurtulalamışlardı. Devon Akoon-Purcell 20.3 sayı ortalaması ile takımın Şampiyonlar Ligi’ndeki en skorer ismi konumunda.

Kıbrıs temsilcisi ise 4 maçını da kaybetti ve play-off için herhangi bir şansı kalmadı. Hem bu maça hem de son maçlarına sadece fomalite icabı çıkacaklar. Son maçlarında konuk ettikleri Nymburk’a 69-102 ile kaybetmişlerdi. Brandon Rozzell 15.3 sayı ortalaması ile takımın öne çıkan isimi konumunda.

İki takım daha önce 3 Kasım’da Kıbrıs’ta karşılaşmışlar ve temsilcimiz 74-84 ile sahadan galibiyetle ayrılan taraf olmuştu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.