Monroe ve Khimki Yol Ayrımında (2 Dev Euroleague Ekibi Devrede)

Turkish Airlines Euroleague‘de sezonun en büyük hayal kırıklıklarından biri olan Khimki‘de ayrılık rüzgarları esmeye başladı.

Sportando’nun haberine göre bu yaz Rus ekibi ile anlaşan ama beklentileri karşılayamayan NBA patentli uzun Greg Monroe ile karşılıklı anlaşılarak yollar ayrılıyor.

2.11 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli uzun bu sezon Euroleague sahnesinde 9 maçta ortalama 19.8 dakika süre alırken 10.3 sayı, 6.0 ribaund, 1.4 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Bu gelişmelerin ardından gelen haberlere göre tecrübeli uzun, pota altına takviye yapmak isteyen iki Euroleague devi FC Barcelona ve Real Madrid‘in gündemine gelmiş durumda.

Önce Barça cephesine bakalım. Koç Saras’ın sezon başında Tomic ayrıldıktan sonra takıma neden saf bir 5 numara eklemediği merak konusuydu ki şuana kadar işler yolnuda gitse de uzun rotasyonunda eksiklikler hissetmişlerdi. Davies’in sakatlığı da onları son maçlarda negatif etkilemiş durumda. Bunun üzerine de 5 numara için takeviye yapmaya karar verdiler. Monroe da tam onların istediği gibi alçak postta etkinliği yüksek olan, pozisyon bilgisi iyi olan ve ayakları yerde oynayan, güçlü fiziğiyle fark yaratan bir uzun.

Real ise bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde aşil tendonu kopan ve sezonu kapatan Randolph’un yerini doldurmak için bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Ancak gelen haberlere göre koç Laso bir uzun forvet yerine 5 numara eklemek istiyor kadroya, Thompkins’i doğal pozisyonu, uzun forvete kaydırmayı hedefliyorlar. Yani aslında Tavares’i benzer özelliklerle yedekleyebilecek, boyalı alanda güçlü bir uzun arayışındalar ve bu noktada da Monroe da onlar için çok doğru bir seçim olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.