Kokoskov: “Her Maç Farklı Ama Her Maç Bizim İçin Önemli.”

ING Basketbol Süper Ligi 13. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko konuk ettiği Frutti Extra Bursaspor’u 90-54’lük skorla geçmeyi başardı.

Fenerbahçe Beko‘nun Sırp koçu Igor Kokoskov karşılaşma sonrası şu açıklamalarda bulundu:

Bugün cevap verdik. Doğru bir yaklaşımla maça çıktık. Odaklanıp oyun planına uymamız gerekiyordu. Her maç farklı ama her maç bizim için önemli. Bu yüzden bir reaksiyon göstermemiz ve odaklanmamız lazımdı. Bugün bunu başardık. Bence biz iyi bir takımız. Bazı şanssızlıklar ve sakatlıklar yaşadık. Bazı istemediğimiz durumlar yaşadık. Rakibimiz de iyi bir takım. Ortaya koydukları performans bence daha iyi olabilirdi. Ama biz gelişiyoruz ve bu maçı oynadığımız şekilden memnunuz. Şimdi Olympiacos maçına odaklanacağız.

İyi basketbol hücumda içeriyi ve dışarıyı dengeleyerek alanı iyi paylaşmanızı gerektirir. Boyalı alanı iyi kullanabilirsiniz, üçlük atabilirsiniz. Farklı yöntemlerle kazanabilirsiniz. Pick and roll ya da izolasyon hücumlarıyla skor üretebilirsiniz. Bu maçta fiziksel bir avantajımız olduğunu fark ettik ve özellikle DyShawn Pierre üzerinden maçın başından itibaren hücum ettik. Nando da hücumda çok iyiydi. Bence bugün takımım doğru opsiyonları buldu, dediğim gibi bu bir denge meselesi. İyi şutlar hazırladık ve ilk opsiyon olarak da içerideki fizik avantajımızı kullandık.

Fenerbahçe Resmi Web Sitesi

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.