Güncel Haberler

RESMİ: Kızıl Yıldız, Rochestie ile Yollarını Ayırdı

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Kızıl Yıldız, kontratı sona eren tecrübeli guard ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Sırp ekibi 9 Aralık Çarşamba günü yaptığı açıklamayla Ekim ayında 2 aylık kontrat imzaladığı Taylor Rochestie‘nin kontratının sona erdiğini ve 35 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu ile yola devam edilmeyeceğini duyurdu.

Solak guard 2017-18 sezonundan sonra ikinci kez Kızıl Yıldız forması giydiği bu kısa dönemde 9 Euroleague maçında forma giyerken 11:16 dakika süre aldı ve 3.9 sayı, 2.0 asist istatistikleri ile beklentilerin altında bir katkı verebildi.

Sırp ekibinde geçirdiği bu kısa dönemde gördük ki Rochestie artık Euroleague seviyesi için yeterli bir guard değil. Kariyerinin son dönemini daha düşük seviyede bir ligde tamamlaması kendi adına daha doğru verimli olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Mateo, Panathinaikos ile Oynayacakları Final Maçı Öncesi Konuştu

Berlin’de düzenlenen Turkish Airlines Euroleague Final Four organizasyonu final maçında Real Madrid, Uber Arena’da koç Ataman yönetimindeki Panathinaikos ile karşılaşacak. …