FLAŞ: Bursaspor’a G-League’den Guard Takviyesi

Geçtiğimiz haftalarda koç Açık ile yollarını ayıran ve koç Alimpijevic ile anlaşran ING Basketbol Süper Ligi‘nin 7DAYS EuroCup temsilcilerinden Frutti Extra Bursaspor yeni bir transfer yapmaya hazırlanıyor.

Geçen yaz adı Kızıl Yıldız ile de anılan ve sezonu G-League ekiplerinden Westchester Knicks ile geçiren genç oyun kurucu Lamer Peters ile Eurohoops’un haberine göre anlaşma sağladılar. Yakın zamanda resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

1.83 metre boyunda olan, 21 yaşındaki genç guard bu sezon NBA G-League‘de Westchester forması ile 32 maçta ortalama 30.8 dakika süre alırken 17.7 sayı, %40.4 3sayı, 2.7 ribaund, 7.2 asist, 1.3 top çalma istatistikleri ile dikkatleri üstüne çekmişti.

EDİTÖR YORUMU:

Mississippi State çıkışlı olan solak guard, özellikle dribbling üstü bulduğu dengeli ve yüzdeli üçlüklerle birebirde çok etkili bir silah. Ayrıca sürati ve deliciliği ile yaptığı penetreler sonrası temas alsa da güçlü fiziği ile pozisyonları bitirebilen bir guard. Bu önemli iki hücum silahının yanında bencil olmayan ve saha görüşü iyi olan bir oyun kurucu olduğunu da söylediğimizde BSL ve EuroCup sahnesinde çok faydalı olacağını düşünmek yanlış olmaz. Tabi henüz çok genç ve toy, ayrıca G-League’den sonra Avrupa sahnesi ona çok sert gelecektir. Hem böyle savunma yapmaya alışık değil hem de böyle sert savunulmaya. Dolayısıyla Bursaspor’un bir risk alacağını söylemek yanlış olmaz. Ama hücumda yapacakları ile heyecan verici bir guard olduğu da gerçek.

Sezon başında benzer bir riski Newman ile de almıştı Bursaspor ve sonuçları oldukça pozitif olmuştu. Ancak Peters’ın gelişiyle beraber sanırım Munford ile yollar ayrılacak ya da daha kötü senaryo Newman gidecek. Çünkü bu 3 ismin aynı kadroda olması gerçekten büyük lüks. Bursa’nın 3 ve 4 numaralı pozisyonlara takviye yapması çok daha öncelikli durumda….

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.