Kokoskov: “Kenardan Gelen Oyuncularımızın Enerjisi Maçı Değiştirdi.”

Turkish Airlines Euroleague 6. hafta mücadelesinde konuk olduğu Maccabi Tel Aviv’i 65-75’lik skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko‘nun Sırp koçu şu ifadeleri kullandı:

Maçtan önce de dediğimiz gibi çok ama çok zor bir maç olacağını biliyorduk. Çok yetenekli bir takım Maccabi. Tehlikeli dış oyuncuları var. Dorsey, Wilbekin… Zizic de var. En iyi oyunumuzu oynayıp kazanmaya çalışmamız gerektiğini biliyorduk. Bence maç planımız iyiydi, maç planına sadık kaldık. Ama maç planı bir yana, özellikle de benchten gelen oyuncularımızın getirdiği enerji maçı değiştirdi. Savunmada onları birkaç kez durdurduk ve bulduğumuz ivme, maçın kaderini belirledi.

40 dakika boyunca aynı seviyede oynamak mümkün değil. İniş çıkışlarımız oldu. Maçın sonunda savunmamız epey iyiydi. Özgüvenimiz yerindeydi. Dördüncü çeyrekteki savunmamız da galibiyette kilit rol oynadı. Takım olarak geliştirmemiz gereken birçok alan var. Hücum ribaundları… Ribaundların bugün kilit bir nokta olacağını biliyorduk. Daha iyi iş çıkarmamız gerektiğini biliyorduk kazanmak için. Ribaundlarda da iyi iş çıkardık.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.