Ergin Ataman: “Çok Sıkıntımız Var, İyi Oyun Oynayamıyoruz.”

ING Basketbol Süper Ligi 5. hafta mücadelesinde konuk olduğu Beşiktaş’ı zorlansa da 74-81’lik skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes‘in tecrübeli koçu şu ifadeleri kullandı:

Tabii galip gelmek önemli ama çok sıkıntımız var, iyi basketbol oynayamıyoruz. Bu akşam Sertaç’ın olmaması da bizi normal düzenin dışına itti ama yine de kalan oyuncuların daha ciddiye alarak, daha tempolu oynamasının gerektiği açık.

Beşiktaş takımı tabii genç bir takım. Kadro olarak bizden çok daha düşük bütçelerle kurulmuş, daha genç bir kadro. Daha net bir galibiyet almamız gerekiyordu ama iyi basketbol oynamadık.

EuroLeague’de cuma akşamı Olympiakos deplasmanımız var. Sıkıntılarımızı giderip orada normal oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Bu akşam Shane Larkin de Türkiye’ye geldi. Yarın sağlık kontrolünden geçecek. Bakalım, onun da durumuna bakacağız. Oynayabilecek durumdaysa onu da Olympiakos deplasmanında oynatmak istiyoruz. Çünkü ihtiyacımız var şu anda. Çok fazla sakatımız var. Doğuş sakat, Tolga sakat. Sertaç’ta sıkıntı var. Simon sakat. Anderson sakat. Onun için istediğimiz kadroyu kuramıyoruz. İstediğimiz oyunu da oynayamıyoruz. Bu akşamki oyundan da hiçbir şekilde memnun değilim.

Tivibu Spor

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.