Ataman: “Çok Sakat Oyuncumuz Var, Diğer Oyunculara Fazla Yük Biniyor.”

ING Basketbol Süper Ligi 4. hafta mücadelesinde Bahçeşehir Koleji’ni 89-66 gibi bir skorla rahat geçen Anadolu Efes‘de koç Ergin Ataman karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes‘in tecrübeli koçu sakat oyunculara değinerek şu ifadeleri kullandı:

EuroLeague’de çift maç haftasından sonra oynanan lig maçları önemli. Bugün maçın ilk yarısında iyi basketbol oynadık. Topu iyi çevirdik, iyi savunma yaptık. İkinci yarı, özellikle üçüncü çeyrekte çok hata yaptık. Fazla top kaybettik. Ama sonuç olarak farklı bir galibiyet elde ettik.

Sakat oyuncularımız var. İstediğimiz tempoyu maçın içerisinde zaman zaman uygulayamıyoruz. Böyle olunca da top kayıpları yaparak savunmada kolay sayı şansı veriyoruz. Dediğim gibi çok sakat oyuncumuz var, bu da fazla süre alan oyuncularımıza fazla yük bindiriyor özellikle çok maç oynanan haftalarda. Ama sonuç olarak doğru bir yola gireceğimize eminim.

Cuma akşamı ASVEL ile EuroLeague maçı oynayacağız. Bu sezon EuroLeague değişik sonuçlara sahne oluyor. Biz de baktığınız zaman iyi başlangıç yapamayan takımlardan bir tanesiyiz. Baktığınız zaman bizim gibi şampiyonluk adayı birçok takımın bizimle aynı puanda ya da 1 puan önümüzde olduğunu görüyoruz. Biz ileriye ümitle bakıyoruz. Özellikle kadromuz tamamlandıktan sonra EuroLeague’de şampiyonluğun en büyük adayı olacağımıza eminim. Bu aşamaları geçeceğiz ama tabii ki maç kaybetmeden yola devam etmemiz gerekiyor.

Tivibu Spor

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.