RESMİ: Fethiye, Barış Hersek Hamlesini Açıkladı

ING Basketbol Süper Ligi‘nin yeni takımlarından Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, yerli rotasyonunu tecrübeli bir isimle güçlendirdi.

2015-19 yılları arasında Fenerbahçe kadrosunda yer alan, bir çok kupa kazanan ama daha çok antrenman oyuncusu konumunda olan, geçen sezon ise herhangi bir takımda forma giymemiş olan Barış Hersek ile yeni sezon için anlaştıklarını duyurdular.

2.07 metre boyunda olan 32 yaşındaki tecrübeli forvet bir önceki sezon BSL’de 17 maçta ortalama 9.4 dakika süre alırken 3.0 sayı, 1.1 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Fethiye’nin yerli rotasyonunun yetersiz ve tecrübesiz olduğu ilk günden beri biliniyordu. Bu nedenle de yaptıkları hamle bu açıdan doğru. Ancak Barış’ın Fenerbahçe yıllarını çok az oynayarak geçirmesi, geçen sezon da hiç bir takımda forma giymemiş olması çok büyük dezavantajlar. Koç Ay ondan ilk beşte de faydalanacak, ciddi süreler vermek isteyecek 4 numarada şuan için bir yabancı oyuncuları olmadığını da düşündüğümüzde. Ama Barış’ın ne kadar hazır olduğunu, maç eksiğini nasıl tamamlayacağı büyük merak konusu olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.