Khimki’de 3 Oyuncunun Covid Testi Pozitif!

Khimki de pandemi sürecinde yara alan takımlar arasına adını yazdırdı.

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden biri olan Rus kulübü 4 Ekim Pazar günü yaptığı açıklamayla 3 oyuncusunun, Janis Timma, Jordan Mickey ve Evgeny Voronov‘un Covid testlerinin pozitif çıktığını duyurdu.

5 Ekim Pazartesi günü oynanacak olan Kalev karşılaşması öncesi yapılan testlerde bu sonuçların çıktığı ve 3 oyuncunun da hemen izolasyon sürecine alınarak tedavilerine de başlandığı belirtildi.

Bu haberler beraber Turkish Airlines Euroleague takımlarında bulunan pozitif vaka sayısı sekize ulaşmış oldu. Hatırlayacağınız üzere Barcelona’da koç Jasikevicius ve yardımcısı Maskoliunas, CSKA’da ise Nikola Milutinov, Semen Antonov ve Janis Strelnieks’in testleri pozitif çıkmıştı.

Khimki’de sakatlıkları devam eden Shved ile Jovic’in yanı sıra henüz takıma katılmayan McCollum’ın da oynama ihtimallerinin zayıf oldukları düşünülürse bu hafta kadro kurmakta çok zorlanacaklar ki bu konuda Euroleague’in sezon başında yayınladığı yeni pandemi protkollerine bakmak gerekiyor.

EuroLeague’in yeni sağlık protokollerine göre takımların kadrosunda yer alan oyuncularda Coronavirüse rastlanıldığı zaman maça çıkabilecek 8 oyuncu olduğu sürece maçlar planlandığı gibi oynanmaya devam edecek. Eğer bir takım sahaya sağlık 8 oyuncu çıkarmayı başaramazsa karşılaşmayı 20-0 hükmen kaybedecek.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.