Bahçeşehir, Tofaş Karşısında Sorunsuz Kazandı (VİDEO)

ING Basketbol Süper Ligi açılış haftasında Bahçeşehir Koleji, konuk ettiği Tofaş‘ı 84-73’lük skorla beklediğinden de rahat bir şekilde geçerek sezona galibiyetle başladı.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Bahçeşehir hazırlık maçlarında olduğu gibi yüksek enerjisi ile ve kaliteli yerli rotasyonunun avantajı ile iyi bir maç çıkardı. BSL’deki play-off yarışında da bu enerjileri ile önemli bir yere sahip olacaklar. Koç Aktaş’ın kazanma hırsı ve takımını çok iyi tanıması işleri kolaylaştırıyor.

Erick Green 24 sayı (5-11 3sayı), 7 ribaund, 3 asist, 3 top çalma ile maçın yıldızı olurken, Jamal Jones 16 sayı, 6 ribaund, 2 asist, 2 top çalma ve Burak Can Yıldızlı ile Joshua Owens 12’şer sayıyla galibiyetin diğer mimarları oldular.

Bursa temsilcisi henüz hazır değil, bunu net olarak gördük. Christon ve Kilpatrick gibi iki önemli silahları var ama onlar da takımla bütünleşip kollektif bir performans sergileyemiyorlar. Onlar adına bu maçtan çıkan tek sevindirici haber tecrübeli forvet White’ın performansıydı.

Tofaş cephesinde ise Sean Kilpatrick 23 sayı, 6 ribaund, 2 asist ile en skorer isim olurken, D.J. White ise 22 sayı, 8 ribaund ile diğer çift haneli skor katkısı verebilen isim oldu. Semaj Christon ise onlara 8 sayı ile katkı verdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.