Ergin Ataman: “Bu Akşam Euroleague Maçı Oynamış Olsaydık…”

ING Basketbol Süper Ligi‘nin açılış haftası maçında konuk olduğu Galatasaray’ı tam 24 sayı farkla geçen Anadolu Efes‘in başantrenörü maçı değerlendirdi.

Henüz hazır olmadıklarını vurgulayan Anadolu Efes‘in başarılı koçu, şu ifadeleri kullandı:

Maçı kazandık. İkinci yarıda sert savunma yaptık ama hücumdaki organizasyonumuzdan memnun olduğumu söyleyemem. Özellikle ilk yarıda iyi basketbol oynamayamadık, %36’lik bir yüzdeyle hücum ettik. İkinci yarıda daha iyiydik, Simon devreye girdi ve maçı kazanmasını bildik. Sezona hazır olduğumuzu söyleyemem, bu akşam Euroleague maçı oynamış olsaydık, özellikle ilk yarıda daha büyük sıkıntı yaşardık. Eksiklerimiz var, onların da takıma katılmasıyla daha iyi oynayacağımızı düşünüyoruz. Psikolojik açıdan da 6 aylık bir aradan sonra bir resmi maç oynamak da oyuncularda bir gerginlik yarattı. Sonuçta net bir galibiyet aldık ve lige galibyetle başladık, o açıdan oyuncularımı kutluyorum.

Anadolu Efes Spor Kulübü Resmi Web Sitesi

Lacivert beyazlılarda Buğrahan Tuncer, Rodrigue Beaubois, Shane Larkin sakatlıkları nedeniyle kadroda yer alamadılar. Pleiss ise Moerman ise yabancı sınırına takılan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.