RESMİ: Karşıyaka’nın Rakibi Cholet, Tanıdık Sloven Forvet ile Anlaştı

FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsilcimiz Pınar Karşıyaka’nın rakiplerinden olacak koç Kunter yönetimindeki Fransa JeepElite Pro A ekibi Cholet, kadrosunu tanıdık bir Sloven forvet ile güçlendirdi.

Geride bıraktığımız sezon ülkemizde Afyon Belediyespor forması giymiş olan Gregor Hrovat ile yeni sezon için anlaştılar.

1.96 metre boyunda olan 26 yaşındaki Hrovat, BSL’de 22 maçta ortalama 31.3 dakika süre alırken 12.1 sayı, %30.2 3sayı, 4.0 ribaund, 4.8 asist, 1.8 top çalma istatistikler ile komple bir performans sergilemişti.

Hrovat, takım oyununa yatkın ve sahada herşeyi 7/10 seviyesinde yapabilen, her eve lazım bir forvet. Elbette bir yıldız ya da önemli bir skor opsiyonu değil. Ancak ribaundlara katkı veren, topla haşırneşir olabilen, pas kalitesi yüksek olan ve açık alanda da yarı sahada da takımına skor katkısı verebilen bir görev adamı. Ayrıca savunmada da sertliği ve fiziksel temastan kaçmaması koç Kunter’in savunmaya ve kontrollü oyuna dayalı yarı saha basketbolunda iyi iş çıkaracaktır. Hemen formasını giyip katkı verebilecek bir derecede iyi bir profesyonel.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.